W elektronice cyfrowej okno czasowe jest funkcją pobierania próbek z sygnału; najczęściej w skończonym przedziale czasu…

A czy w naszym życiu ma to również zastowowanie???
Czas jest pojęciem relatywnym i dla każdego z nas liczy się inaczej. Mamy swoje własne okno czasowe – czyli gdzie i jak przekazujemy określone informacje o sobie samym, wykształceniu, pracy lub o tym co obecnie robimy. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, ze każda informacja ma „swój czas i miejsce” to co właściwie się dzieje jeżeli się spóźnimy…. jak na to zareaguje rzyczywistość, otoczenie..
Wyobraźmy sobie, że przekazujemy ważną informacje w „nieodpowiednim” czasie; czy będzie ona dalej interesująca? Wzbudzi poruszenie, refleksję, zastanowienie? Czy być może nie będzie aż tak ważna jak 20 min wcześniej lub 2 dni później…

Bo tak naprawde, czy my sami lubimy słuchac starych nieaktualnych „news- ów” sprzed 2 miesięcy czy 3 lat, albo chociażby z wczoraj… raczej nie, a przynajmnie nie ja sama.
Natomiast co dzieje się w momencie kiedy – powiedzmy – zrobimy coś za wcześnie? Najprawdopodobniej, to co chcemy przekazać – zrobić, okaże się falstartem… I o ile się uda, trzeba będzie to jeszcze raz powtórzyć, a oczekiwany efekt przekazu nie będzie już tak mocny jak za pierwszym razem.

Czyli to co nas porusza, interesuje, jest ściśle zależne od momentu w jakim będzie wypowiedziane czy zrobione…. Wypowiedziane (zrobione) za wcześnie- psuje efekt, za późno-traci wartość. Wyczucie chwili jest kluczem do naszego indywidualnego okna czasowego, jakiekolwiek by ono nie było.

Magdalena Stypka

Release 2013.06.13a.

Translate »
Erhalten Sie unsere Neuigkeiten per E-Mail

Erhalten Sie unsere Neuigkeiten per E-Mail

Melden Sie sich mit Ihrer E-Mail Adresse an und erhalten Sie alle Neuigkeiten von unserem Team.

Schauen Sie in Ihr Postfach!

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!

Share This

Share this post with your friends!