Pierwsze echa dotychczasowych publikacji pozwalają na ostrożne przypuszczenia, iż poruszmy się w zakresie tematycznym korespondującym z zainteresowaniami naszych czytelników.
Cała przyjemność po naszej stronie.

Na ile zdążyliście się Państwo zorientować interesuje nas szereg tematów, począwszy od zdrowia, poprzez szerzej pojmowaną wykładnię wellness i wellbeing, aż po zakresy prawie „metafizyczne”.
Kluczowym wątkiem wszystkiego jesteśmy my sami, z naszymi codziennymi troskami i nadziejami; nierzadko na rozdrożach między zmęczniem monotonią przeszłości a niejasnym przedsmakiem przyszłości.

To punkt wyjścia każdego z nas; dla – tych co nadal drepczą w miejscu (podpierając swoje „moralne lenistwo” tyradami o roli tradycji, lub chowając się w cieniu mniej lub bardziej wyimaginowanych niedoborów zdrowia); jak i tych, co poczynili pierwsze kroki na krętych ścieżkach wyjścia z tak zwanej „strefy komfortu”.

Co to jest sfera komfortu i jak stoją nasze szanse…?

To dość rozległy temat, poczynając od naszych nawyków i przyzwyczajeń, poprzez uwarunkowania archetypiczne a skończywszy na adekwatnym momencie podejmowania decyzji i zmian; na wybraniu odpowiedniego okna czasowego.

Decyzja podjęta w tym określonym momencie czasowym (nazywanych przez starożytnych Greków „kairos”) pozwalała skorzystać z niejako wyczuwalnych podświadomie (a skrytych przed logiką) szczególnych właściwości czasoprzestrzeni, niejako wskoczyć w przychylne (z punktu odniesienia antycypowanego dopiero zamiaru) okoliczności, zbliżające nas do celu.

Współcześni socjotechnicy pokroju Vadima Zelanda rozprawiali by może raczej o płynnym wykorzystaniu wahadeł w drodze do najbardziej dla nas korzystnych paralelnych rzeczywistości…
Ale – wróćmy do podstaw.

Więcej o tym jeszcze w trakcie obecnego weekendu.

Wasz Marcin
Release 2013.06.15.

Translate »
Erhalten Sie unsere Neuigkeiten per E-Mail

Erhalten Sie unsere Neuigkeiten per E-Mail

Melden Sie sich mit Ihrer E-Mail Adresse an und erhalten Sie alle Neuigkeiten von unserem Team.

Schauen Sie in Ihr Postfach!

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!

Share This

Share this post with your friends!