Krótkie przeprosiny i co się „stanęło”.

Niestety, ale porzekadła ludowe o przysłowiowej solidności (dokładność, terminowe wykonanie usług itd.) populacji żyjącej na zachód od Odry wymagają jak czasem rewizji.
Mimo, że składnia niemieckiej gramatyki sprawdza się rzekomo bardziej od systemu funkcjonowania tzw. syntaks języków słowiańskich (one mają być za to bardziej „intuicyjne”)… ciężko odnaleźć namacelne konsekwencje do niedawna zachwalanych – jakby nie było – naturalnych predyspozycji i „pozytywów” tutejszej (niemieckiej) społeczności. A szkoda.
Dobre dwa tygodnie temu uzgadnialiśmy z providerem przeprowadzkę serwera. Miało trwać to niby 2 godziny (oczywiście tylko ostatni szlif, kiedy musieliśmy być offline). I nagle pojawił się nieoczekiwany problem… Ludzie z wykształceniem technicznym nie umieją liczyć.

To brzydki zwyczaj wyliczać komuś błędy, ale jeśli się płaci za usługi, to obowiązują też terminy… To provider nalicza usługi i każe klientowi za nie płacić… Terminy obowiązują podobno obu kontrahentów.

Bardzo przepraszamy wszystkich internautów oraz czytelników, ale nasz provider pomylił sie o kilka rzędów wielkości.
Z dwóch godzin (policzyliśmy z zapasem cztery) zrobił się tydzień… Szkoda teraz czasu na zastanawianie się, czy to skutki złego poziomu wykształcenia ogólnego (studia „Pizza” np.), czy też jakieś bardzo poważne „inne” pomylenie pojęć.

Zostawmy „darcie szat”; dla zainteresowanych polecam adekwatny blog z naszego głównego portalu Centrum Rewitalizacji: „Wieder voll im Rennen”. Wszystkie witryny WordPressa zostały wyposażone w tłumacza blogów (bing), więc nie ma już problemów ze zrozumieniem (przynajmniej istoty) tekstu.

Nowe możliwości.

W każdym przypadku „przesiedliśmy się” z DualCore na QuadCore, pomijając inne aspekty hardware. Liczą się tzw. „moce przerobowe”, jak to wdzięcznie w czasach „socrealu” nazywano.
Lepsza technika umożliwiła nam np. dalsze prace nad specjalnym portalem typu „content” z własnymi bibliotekami (Libraries by Brain-Club), zainstalowanie tłumacza blogów, podłączenie WiKi (dla wszystkich chętnych, którzy zgłaszali co trochę aspiracje do literackiego, czy dydaktycznego ujawnienia swoich talentów).
Szczegółowy opis technicznych features znajdziecie Państwo w ostatnim blogu niemieckojęzycznym: „Wichtige Neuigkeiten aus der Portal-Matrix. Wieder im Aufwind”.

Tak naprawdę, to jeden z problemów WordPressa polega na tym, że PlugIn językowe zawsze stanowily już określony kłopot, choćby ze względu na fakt, że nie były „na stanie” podstawowego wyposażenia (czyli brak uniwersalnej wersji „multilanguage”).

Każdorazowo po wypuszczeniu na rynek kolejnej wersji WordPressa trzeba było czekać, aż jeden ze współpracujących programistów dostarczy kolejny update językowy; nie był to jednak oryginalny update WordPressa.
Ta cała procedura obniżała standardy bezpieczeństwa; a jak powszechnie wiadomo, WordPress jest równie ciekawy pod względem SEO, jak niedopracowany w kwestii zabezpieczeń. Temat ćwiczyłem w roku 2011 do oporu i…wystarczy.

Skoro dysponujemy już całkiem znośnym tłumaczem blogów, to moja osobista propozycja dzisiejszego wieczoru idzie w kierunku poznania ideii platformy kontaktowej Master-Net.
Najwięcej informacji znajdziecie Państwo na pierwszej z odpalonych późną jesienią 2010 witrynie – Centrum Rewitalizacji. Proponuję zajrzeć do historii portalu.

Oczywiście, w miarę możliwości czasowych poszerzymy również i tutejszą witrynę (https://design-your-life.info/wellbeing) o dodatkowe pozycje ułatwiające korzystanie z naszych (bezpłatnych przecież) serwisów.

Tym wieczorowym akcentem łączę ukłony. Pomału „wstrzeliwujemy się” w normalny rytm pracy; dla Państwa oznacza to powrót do regularnie postowanych blogów.

Wasz Marcin

Release 2013.10.05.

Translate »
Erhalten Sie unsere Neuigkeiten per E-Mail

Erhalten Sie unsere Neuigkeiten per E-Mail

Melden Sie sich mit Ihrer E-Mail Adresse an und erhalten Sie alle Neuigkeiten von unserem Team.

Schauen Sie in Ihr Postfach!

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!

Share This

Share this post with your friends!