Kto z nas nie zna tego uczucia gdy chcemy coś zrobić, a nie możemy. Coś nam mówi, że nie damy rady, to nie jest wskazane, to nie wypada……
Podejrzewam, że każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał takiego małego „szeptacza”. Skutecznie nas blokuje, przeszkadza w naszych planach, zniechęca, odwodzi… od zamierzonych celów.

Czy jest to tylko nasza intuicja, czy takim „szeptaczem” może być każdy z naszego otoczenia?
Najczęściej są to oba przypadki. Często się zdarza, że sami stoimy sobie na drodze do zamierzonego celu. Nasze lęki (co powiedzą inni w przypadku niepowodzenia) są właściwie naszymi blokadami.

Powiedzenia w stylu: nie dasz rady, to ci się nie uda, nie wygrasz – jesteś za słaby itd. ograniczają poważnie nasze pole działania. Z tego powodu najczęściej rezygnujemy jeszcze przed podjęciem jakiegokolwiek działania. A do takiego postępowania poza nami samymi, przyczyniają się także ludzie z naszego najbliższego otoczenia. Czasami są to ludzie, którzy się o nas troszczą, czasami są to osoby zazdrosne, życzące nam niepowodzenia. Te osoby są albo zbyt strachliwe, żeby spróbować czegoś nowego, czegoś innego, lub boja się, że przypadkiem nam właśnie może się udać.

To co nas blokuje jest tak naprawdę wokół nas, natomiast my sami możemy je pokonać. Zawsze patrzymy od najgorszej strony, to się nie uda, to mi nie będzie smakować…. A co będzie jeżeli nowe doświadczenie nam się spodoba? Strach zniknie, pojawi się zadowolenie i poczucie wygranej. Czy nie było by to piękne?? Trzeba zawsze patrzeć na 2 strony medalu, skalkulować ryzyko, czy nam się to opłaca.

Jak powiedział Anthony Robbins: „ Jedyna nie możliwa podróż jest tylko ta, której nie zaczniemy”. Z porażek należy wyciągnąć wnioski i naukę, a smak sukcesu jest bezcenny. Nie dajmy się blokować, podążajmy za marzeniami…..

Magdalena Stypka

Release 2013.06.22.

Translate »
Erhalten Sie unsere Neuigkeiten per E-Mail

Erhalten Sie unsere Neuigkeiten per E-Mail

Melden Sie sich mit Ihrer E-Mail Adresse an und erhalten Sie alle Neuigkeiten von unserem Team.

Schauen Sie in Ihr Postfach!

Pin It on Pinterest

Share This

Share This

Share this post with your friends!

Share This

Share this post with your friends!